COP 14

cop14.gif

Konferencja Narodów Zjednoczonych
w Sprawie Zmian Klimatu

 

POD WZGLĘDEM ORGANIZACYJNYM NAJLEPSZA Z DOTYCHCZASOWYCH

Minęło już sporo czasu od zakończenia Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP 14, a do Poznania ciągle napływają podziękowania i listy gratulacyjne...

To bezprecedensowe wydarzenie zgromadziło na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich 12 tysięcy uczestników ze 189 państw z całego Świata. Na potrzeby Konferencji został wydzielony eksterytorialny obszar o powierzchni 42 tys. m2 znajdujący się pod  jurysdykcją ONZ. W czasie Konferencji teren ten był chroniony przez kilkudziesięciu oficerów bezpieczeństwa UN. Całość miasteczka konferencyjnego otoczona została niemal kilometrem specjalnie na ten cel wybudowanego ogrodzenia. Pawilony, w których toczyły się obrady zostały połączone ogrzewanymi łącznikami, tak by uczestnicy mogli przemieszczać się w obrębie wydarzenia bez wychodzenia na zewnątrz. Dyskusje toczyły się równocześnie w 34 salach konferencyjnych z czego największa z nich mieściła 1388 uczestników. Na czas konferencji powstała również specjalna infrastruktura teleinformatyczna, pozwalająca na jednoczesną pracę 2,5 tysiąca komputerów. Poprowadzono 150 kilometrów kabli i światłowodów, podłączono 350 różnorodnych urządzeń sieciowych. Ponadto Konferencja COP 14 wymagała zapewnienia 8,5 tysiąca krzeseł, niemal 10 tysięcy miejsc w szatniach, 1300 miejsc siedzących w restauracjach i 634 koszy do segregacji śmieci.

Organizacja konferencji spotkała się z bardzo pozytywną oceną, zarówno ze strony uczestników wydarzenia, jak i instytucji międzynarodowych i rządowych zaangażowanych w ten projekt. Zorganizowanie tak dużego i skomplikowanego pod względem logistycznym wydarzenia było możliwe dzięki doskonałej współpracy pomiędzy organizatorem (Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu -UNFCCC), gospodarzem (Rząd RP) oraz właścicielem obiektu konferencyjnego (Międzynarodowe Targi Poznańskie). To właśnie MTP, na terenie których zlokalizowane jest Centrum Kongresowe Poznań-Targi, zapewniło infrastrukturę i obsługę na odpowiednim, światowym poziomie. CKP-T to największy tego typu ośrodek konferencyjny w Polsce. Nowoczesna  infrastruktura i doświadczony zespół pracowników stwarza możliwości organizacji największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie co zostało potwierdzone właśnie w czasie Konferencji COP 14. 

    
 Aktualności
Więcej aktualności
 
 
 

Ostatnio dodane

 
 
 
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
alternative baner 4